„24 hodin s FF UK“ – uzávěrka přihlášek je 17. 9. 2018

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy už několik let organizuje stáže pro středoškoláky „24 hodin s FF UK“, které zájemcům o vybrané obory umožní nezávazně zjistit, zda jejich vysněný obor je ten pravý. Uzávěrka přihlášek je 17. 9. 2018. 

Jde o unikátní příležitost seznámit se nejen s obory a vyučujícími, ale také s tím, jak funguje samotné akademické prostředí a co to vlastně obnáší být vysokoškolákem. Zájemci ze středních škol, vybraní na základě motivačního dopisu, dostanou možnost absolvovat stáž v rozmezí 15. 10. 2018 – 4. 1. 2019.

Za tu dobu si podle svých časových možností rozloží čtyřiadvacet hodin, které stráví s odborníky a vysokoškolskými studenty ústavu, ve kterém o stáž zažádají. Uchazeči nemusí splňovat žádné zvláštní požadavky, podmínkou je pouze zájem o studium a touha vzdělávat se nad rámec běžné výuky.

Veškeré podrobnosti, přihlášku a seznam zapojených kateder a ústavů najdete na stránkách projektu: http://bit.ly/24hodinFFUK (https://www.ff.cuni.cz/fakulta/o-fakulte/pravidelne-akce/24-hodin-ff-uk-2018/).