Studentský časopis Tycho

Studentský časopis Tycho otevírá svůj archiv. Redakce studentského časopisu Tycho vám přináší čtyři již vydaná čísla. Časopis vychází nepravidelně zhruba každé čtvrtletí.

V pátém čísle, které spatří světlo světa co nevidět, se můžete těšit například na rozhovor se senátorem a ředitelem GJK Jiřím Růžičkou. Tématy budou i kryptoměny, fotbalový tým FC Lopatov nebo úryvky z umělecké tvorby studentů.


A další Tycho z ledna 2020 List poodhaluje detaily o VŠCHT a Institutu ekonomických studií FSV UK. Dočtete se o Venezuelské hyperinflaci, vztahu energie s entropií a proč číst básně – třeba ty z umělecké tvorby. V rozhovoru nejmladší český poslanec Dominik Feri prozradil, že “Mladí lidé ovlivňují společenské dění víc, než si dokáží představit”.

Časopis Tycho 2020/01


Listopadová Paměť mimo jiné uvažuje nad podstatou vzdělávání. Dočtete se o plukovníku Švecovi na Pohořelci nebo o tom, jestli je Cambridge ta pravá volba pro vysokoškolské studium. Rozhovor s Blankou Činátlovou vás obohatí o podrobnosti ohledně každoročního přednáškového fóra Symposionu, pořádaného studenty.

Časopis Tycho 2019/03


Číslo Za hranice obsahovalo rozhovor s Lucií Schejbalovou z kandidátky hnutí ANO, vytrollíme europarlament, článek o dvojí kvalitě potravin a ve vědeckém okénku se objevil první opravdový “snímek” černé díry.

Časopis Tycho 2019/02


První vydání z roku 2019 neslo název Na počátku bylo slovo.

Časopis Tycho 2019/01