Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE)

Je tomu téměř 5 let, co se naše škola stala jedním z mnoha místních center v České republice poskytující studentům možnost zapojit se do prestižního celosvětového vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE).

Cena vévody z Edinburghu má dlouholetou tradici, program byl založen v roce 1956 manželem britské královny Alžběty II. princem Philipem, vévodou z Edinburghu. V současné době má program více než 8 milionů úspěšných absolventů napříč 140 zeměmi světa a každý rok se do DofE zapojuje přes milion mladých lidí. V České republice program působí od roku 1995 a nyní ho plní přes 5000 účastníků, je do něj zapojeno 230 škol a organizací z celé republiky.

DofE je určeno mladým lidem od 14 do 24 let a podporuje všestranný rozvoj, získání nových dovedností a aktivní trávení volného času. Plnění programu je navíc příležitostí pro získání nových přátel a překonání sama sebe. Kromě nezapomenutelných zážitků, získají absolventi také mezinárodní certifikát. Ten jim pomůže při přijímacím řízení na vysoké školy u nás i v zahraničí. Bude také zajímat budoucí zaměstnavatele, jako důkaz získaných dovedností (komunikace, práce v týmu, adaptabilita).

Účastníci po celém světě si stanovují cíle ve třech oblastech (dovednost, dobrovolnictví, sport) a v třech úrovních (bronzová, stříbrná a zlatá). Každá úroveň je pak zakončena dobrodružnou expedicí. Ve spolupráci se svým mentorem a jedním z pedagogů zapojených do programu se snaží o plnění individuálně stanovených cílů. Při splnění každé z úrovní je účastníkovi předán mezinárodní certifikát při slavnostní ceremonii. Konkrétní představu o programu DofE je možné získat zhlédnutím následujících videí, všechny podrobné informace najdeš na stránkách DofE (https://www.dofe.cz/) a také si můžeš přečíst články zde na webu GJK zjistíš, co přineslo DofE tvým spolužákům.

Pokud bys měl/a zájem se do programu DofE zapojit, neváhej se obrátit na Martinu Broncovou (strnadova@gjk.cz), Milenu Bustovou (bustova@gjk.cz), Františka Kučeru (kucera@gjk.cz) nebo Ivetu Procházkovou (prochazkova@gjk.cz).