Brdský kos 2015 – 2. místo pro náš sbor! Gratulujeme!

V sobotu 30. května se vokální soubor GJK zúčastnil již patnáctého ročníku soutěže Brdský kos. Ve čtvrté kategorii obsadil soubor v sestavě Frei, Kolačkovská, Tichá, Paulík, Zenker, Nový, Garaj, Vránová, Dudková, Staňková, Náhlíková druhé místo za spiritual Go Down Moses.

Ve stejné kategorii se výborně umístilo i duo Vránová – Dudková s Věnečkem od A. Dvořáka za klavírního doprovodu Martina Boukala. Oba týmy reprezentantů na soutěž připravil Roman Michálek.

Text organizátorů:

Děkujeme porotě, tedy Zoře Jandové, Milanu Hermanovi, Markétě Zdeňkové a Štěpánu Janouškovi. Děkujeme jim za jejich celodenní soustředění, skromnost, útěchu, rady, povzbuzení a laskavost.

Děkujeme moderátorce Vlaďce Pirichové, která byla oporou a povzbuzením pro všechny soutěžící a která dokázala rozsvítit zámeckou zahradu i v době, kdy ji zaléval déšť.

Děkujeme správě Státního zámku Mníšek pod Brdy za milé přijetí a umožnění uspořádat soutěž v krásné kulise zámecké zahrady.

Děkujeme mediálním partnerům Rádio Blaník a týdeníku Povltavské echo.

Děkujeme všem Vám, kteří jste nám poslali slova uznání za organizaci. Ani nevíte, jak si toho vážíme. Pečovali o Vás Ondra Horák, Alice Kukolová a Anna Marvanová. Koordinaci, registraci  a všechnu tu náročnou práci kolem organizace skvěle zvládla a duši do ní dala Tereza Středová. Díky ní se Brdský kos 2015 povedl na výbornou.

Ať žije Brdský kos 2016.

PS: Pobavil nás postřeh, že se letos měla soutěž z Brdský kos přejmenovat na Brdská kosa :-).