Brněnské dobrodružstí 2019

Dne 22. listopadu 2019 se vydala čtyřčlenná delegace školního časopisu Tycho do Brna na Multimediální den, součástí kterého bylo i vyhlášení Školního časopisu roku. Bohužel se náš už-ne-občasník nemohl účastnit, protože jsme neměli požadovaný počet výtisků. Vyrazili jsme v šest hodin z Hlaváku. Čekání na vlak jsme si zkrátili stěžováním na časné vstávání. Vojta všechny strčil do kapsy s prohlášením: “Já vstával v půl čtvrtý, jasný?” Inu, co bychom neudělali pro slávu Tycha? Cesta vlakem uběhla jako voda, částečně díky zuřivé bitvě v mariáši.

Po dvou a půl hodinách jsme stanuli na brněnském nádraží. S malým zpožděním (mimojiné kvůli povinné fotce se šalinou) jsme hrdě vpochodovali do Fakulty sociálních studií MU. S nadšením jsme se vrhli do různých workshopů, mj. o školním rozhlasu. Dále jsme se zúčastnili natáčení Zpráviček, mimořádném to zpravodajství, které běží na ČT D. A jestli jste Zprávičky toho dne sledovali, mohli jste slyšet Matěje pronášet první věty reportáže o Multimediálním dni.

Soutěže Školní časopis roku se zúčastnily desítky časopisů ze základních i středních škol, které jsme si poctivě přečetli. Získali jsme cenné poznatky ohledně toho, jak Tycho posunout dál až ke hvězdám.

Z Brna jsme odjeli šťastní, veselí a s pevným přesvědčením, že náš časopis je stejně nejlepší ze všech.

Bára, Matěj, Sam a Vojta

PS: TYCHO VÝJIMEČNĚ K MÁNÍ U TŘETÍ BÉ ZA F A N T A S T I C K O U CENU TŘICET KORUUUUUN!!! A plakát paní profesorky Bustové v ceně.