Ceremonie DofE v době koronavirové

Již třetím rokem jsme v předvánočním čase měli tu čest zúčastnit se předávání prestižních ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Zatímco v minulých letech se slavnostní ceremonie konala v Brožíkově sále na Staroměstské radnici, v letošním roce se ceremonie přesunula do virtuálního prostoru. Úspěšným studentům za dosažení jejich cílů pogratulovali například syn britské královny a patron programu princ Edward, britský velvyslanec Nick Archer nebo ministr školství Robert Plaga.

Zatímco odznaky a diplomy do školy přivezli zástupci národní kanceláře v rámci akce DofE jede za Vámi již koncem listopadu, samotné předávání cen proběhlo v čase online ceremonie ve středu 16. prosince ve sborovně školy. Podobně jako na tradiční ceremonii nechyběl hudební doprovod, jen proslulého dudáka znamenitě zastoupili hrou na kytaru naši studenti, Antonín Felix R7A a Filip Novák 4C.

Je třeba ocenit, že i přes náročné období účastníci programu svědomitě plnili své cíle. Ocenění v tomto roce získalo 8 studentů. Z toho 4 obdrželi bronzový odznak a 4 jako první na naší škole dosáhli na stříbrný odznak. Jména úspěšných studentů jsou k vidění níže. Studenti se věnovali různorodým oblastem, např. plavání, běhu, doučování, práci s dětmi ve Skautu, nebo vedení školního časopisu.

Gratulujeme a všem současným dofákům přejeme, ať jsou minimálně tak úspěšní.  

Ocenění studenti

bronzová úroveň

3.A Veronika Višňovská

3.B Erik Stoklasa

4.C Barbora Navrátilová

4.C Květa Chaloupková

stříbrná úroveň

R6A Tereza Nekvasilová

4.B Patrik Voříšek

4.C Barbora Kodymová

4.C František Mühlfeit