Charitativní ples v Malajsii

Šlo o charitativní akci, tudíž celý výtěžek z plesu byl věnován organizaci MERCY Malaysia, která existuje již patnáct let a věnuje se postiženým komunitám během krizových situací. Studenti malajského POWIISU proto ochotně přispěli a pro oběti loňského tajfunu na Filipínách vybrali téměř čtrnáct tisíc korun!

Už je to více než měsíc, co jsme se vrátili v tříměsíčního stipendijního pobytu v Malajsii. Jednou z akcí, které jsme uspořádali na místní škole Prince of Wales International School, byl charitativní ples s tematikou Great Gatsby. Jednalo se o vůbec první ples v historii školy, a proto mu přecházely pravidelné hodiny tance, kde jsme my učili malajské studenty waltz, cha chu, jive a blues, aby si pak mohli celou akci užít a společně si zatancovat. Pro studenty, rodiče a učitele bylo připraveno předtančení jak od nás, tak od účastníků tanečních lekcí a kromě toho například soutěž o nejhezčí šaty nebo nejlepší taneční pár. O úžasný hudební doprovod celého večera se postaral místní učitel hudby pan De Leon a jeho synové.

Akce to byla rozhodně úspěšná, přišlo přes sto studentů, učitelů a rodičů. Parket nebyl nikdy prázdný a k tanci se nakonec odvážili i ti nejstydlivější. Jak řekla profesorka Lucy: „Byl to nejlepší večer, jaký jsem za dobu, co tu učím, zažila.” Věříme, že na ples budou všichni dlouho vzpomínat!

O fotodokumentaci celé akce se postaral pan ředitel Phillip Couzens, pan Lim a student dvanáctého ročníku Samuel Chan. A na malý výběr fotografií se můžete podívat. Doufáme, že se budou líbit!

Bára, Kačka, Anita, Denisa, Vojta, Karel