Chemie – listopadový Den otevřených dveří 2016

V úterý 22. listopadu 2016 byl na naší škole Den otevřených dveří. Tradiční součástí byla letos i oblíbená „Chemická show“ v podání studentů našeho gymnázia za aktivní spoluúčasti návštěvníků Dne otevřených dveří pod vedením Vladimíra Šmahaje, profesora chemie.

Efektní chemické pokusy jako chemické pivo, proměna vody na Kofolu, barevný koktejl, kde je modrá, Halloween clock – koktejl pravdy, tajemná trubice, flash, termit, hořící gel, svítící sliz, Rainbow a spousta jiných pokusů, které dělali studenti kvarty a čtvrtého ročníku společně s návštěvníky Dne otevřených dveří, byly zárukou nevšedního chemického zážitku. Vždyť většinu pokusů nelze naživo téměř vůbec spatřit, jedná se o originály německých nebo amerických pokusů upravených na naše školní podmínky s vysokým důrazem na bezpečnost.

Pokud jste dosud neměli možnost zúčastnit se chemické show, o nic nepřijdete. Můžete tak učinit 10. ledna 2017 od 13:00 v chemické laboratoři GJK. Pokud jste však nedočkaví, podívejte se na krátký videozáznam z chemické show nebo výběr několika foto.

Už teď se na všechny těšíme v lednu na druhém termínu Dne otevřených dveří.

studenti kvarty, 4. A, Vladimír Šmahaj