Další zprávy z Downe House 2015

Naše studentky za sebou mají již polovinu svého stipendia na Downe House. Terka stále pilně píše svůj zajímavý blog a Ester přidává v přiložené zprávě také své zkušenosti.

Ahoj,

Fotografie z blogu Terky Dudkové - http://downutblog.blogspot.cz

Fotografie z blogu Terky Dudkové – http://downutblog.blogspot.cz

posílám další pozdravy z Downe Housu. Zrovna nám skončily týdenní prázdniny, tzv. mid-term holidays, nemůžu uvěřit, že už jsme v půlce!! Já jsem je strávila v Londýně. Jsme tady s Terkou už šest týdnů, takže už se tady celkem dobře orientujeme (píšu celkem, protože pozemky Downe Housu jsou tak rozlehlé, že ani někteří učitelé, co jsou tu již několik let nevědí, kde co je), takže jsme se mohly také plně vrhnout do našich mimoškolních aktivit. Aktuálně jsem asi nejvíc polapená Young Enterprise, kde ve skupinách zakládáme své vlastní businessy. Naše společnost se jmenuje The Little Black Bag Company. Rozhodly jsme se vyrábět malé černé kabelky přes rameno s originálním designem. Abychom získaly více kapitálu do začátků pořádaly jsme minulý víkend v rámci projektu House Drama (soutěže o nejlepší inscenaci muzikálu hraného, organizovaného i režírovaného holkami z Downehousu) tombolu, při které jsem vydělaly téměř neuvěřitelných 300 liber, takže chceme začít s výrobou co nejdříve. Minule jsem psala o biologii a politice, tak jsem si říkala, že dnes napíšu něco o chemii a businessu.

Chemie je nyní obzvlášť zajímavá, protože si procvičujeme tzv. practicals neboli laborky, ze kterých budou muset holky taky skládat na konci příštího roku A-levels. Připadám si tak jako na hodině lektvarů v Bradavicích :), protože naše práce v hodině vypadá tak, že každý dostaneme osm vzorků označených A, B, C, D, E, F, G, H a musíme pomocí chemických testů a postupů zjistit, o jakou chemickou sloučeninu se jedná. Není na to moc času, takže většinou je to hodně zmatku a vylitých kyselin, ale doopravdy mě to baví.

V business nyní probíráme marketingové strategie. Každá z nás si musela vybrat jednu firmu a udělat formou prezentace rozbor

její marketingové strategie. Já si vybrala Obamovu kampaň z roku 2008 a tím se mi tak trochu podařilo provázat politiku z businessem.

Tuto neděli je tzv. Remebrance Sunday, kdy v Británii vzpomínají na všechny, co padli za světových válek. Znamená to, že v neděli budeme mít delší mši v kostele, ale v sobotu večer tu bude velký ohňostroj a oslava, tak se těšíme :).

Doufám, že se máte dobře,

Ester