Girls Day v Google 2016

Každým rokem se dívkám na jeden den otevírají brány technických univerzit, firem a výzkumných center. Cílem je narušit genderové stereotypy a umožnit tak dívkám nahlédnout do oborů, které se považují spíše za mužské. Valerie Hovadíková se SoMang Kang z tercie byly včera na workshopu v pražské pobočce Google.

Letošní Girls Day připadnul na čtvrtek 28. dubna 2016 a probíhá současně v šestnácti evropských zemích.
„Program začínal v půl desáté. Nejdřív jsme se dozvěděly několik základních informací z historie Googlu (letos slaví 10 let v ČR!) a potom se krátce seznámily s ostatními (na celé exkurzi nás bylo jen kolem deseti). Následovala prohlídka prostor – věděli jste, že v Google mají fitko? A taky houpačku a jednou týdně masáže na účet podniku, aby zaměstnance ze sezení u počítače nebolela záda… Místy si tam člověk připadá jako v utopii.

Potom nás čekalo samotné vyprávění zaměstnanců o tom, jak to v Google chodí, jak probíhají pracovní pohovory a kdo třeba stojí za lištami v prohlížečích, na jaká oddělení je pracoviště rozděleno nebo proč je důležité mezi zaměstnanci udržovat přátelskou atmosféru. Nastal prostor i pro dotazy, kterých bylo nemálo a všechny byly skvěle zodpovězeny.

Mohly jsme si vyzkoušet i samotné programování a také se dozvědět něco o algoritmech v kalkulačkách.

Konec se přiblížil velmi rychle – ostatně, kdo by nechtěl zůstat na tak příjemném místě – ale i tak jsme si z Googlu odnesly spoustu vědomostí a motivace!“

Valerie Hovadíková, R3.A