Humans of Kepler 2016

Ve středu 12.10. jsme v rámci Projektu Kepler uspořádali inspirativní přednáškový blok Humans of Kepler, kde vystoupilo několik čtvrťáků. Hovořili například o tom, jak se jim daří 17 hodin týdně veslovat a prospívat s vyznamenáním a co jim pomohlo k tomu, aby teď vyhrávali mezinárodní soutěže.

Řeč byla o různých soutěžích, olympiádách, stážích, seminářích nebo angažmá ve studentských iniciativách, ale také o tom, jak si toho ze čtyř let strávených na „Keplerovi“ odnést co nejvíce a jak své aktivity vykonávané nad rámec výuky kombinovat se školou.

Všem přednášejícím patří především obrovský dík. Informovali nás snad o všem ze všech možných oborů. Každý si tak v sérii přednášek našel něco, co ho zajímá. Akce na mě udělala velký dojem – byla pro mě nejen inspirací, ale i velkou motivací. Dozvěděla jsem se díky ní spoustu nových informací a rozšířila si povědomí o úžasných možnostech, které se mi při studiu na střední škole naskýtají. Určitě mám v budoucnu v plánu se nějakému z prezentovaných projektů věnovat. Myslím si, že akce všechny prváky obohatila a může být velmi prospěšnou i pro budoucí první ročníky,“ vyjádřila svůj pocit z Humans of Kepler Berenika Dominiková z 1.A.

Doufáme, že se nám podobně přínosné akce, na nichž se mohou starší i mladší studenti navzájem inspirovat a bořit tak meziročníkové bariéry, bude dařit organizovat i nadále.

 

Za Projekt Kepler Josef Škrdlík Matouš Martínek, 4.C