Humans of Kepler 2018

V úterý 2.10.2018 se v rámci Projektu Kepler již potřetí uskutečnil přednáškový blok Humans of Kepler. Akce byla jako vždy orientovaná na studenty prvního ročníku, pro které je zatím prostředí gymnázia neprozkoumaným labyrintem možností.

Cílem této akce bylo ukázat, že i přes náročný školní režim lze dělat spoustu zajímavých mimoškolních aktivit, v nichž se studenti mohou do budoucna realizovat a rozvíjet. Ať už se jedná o klasické olympiády, nejrůznější semináře, debatování, dobrovolnictví, model evropského parlamentu… apod. Naše škola toho nabízí opravdu hodně, každý má šanci najít si zde to své.

„Humans of Kepler pro mě byla docela hodně důležitá přednáška. Do té doby jsem vlastně vůbec nevěděl, co všechno se na téhle škole dá dělat. Potěšilo mě také to, že většině lidí, kteří měli nějakou přednášku, byli po celou dobu svého studia s touto školou moc spokojení a to je důležité.

Jedna z věcí, která mě překvapila, bylo to, že se tu dá odcestovat do zahraničí a tam studovat na jiné škole třeba rok. To bych nevěřil, že se dá nějak zařídit. Z Humans of Kepler jsem si odnesl také jeden důležitý poznatek. Ptej se! Všichni se vlastně bojíme zeptat, ale za pokus nic nedáš. Myslím si, že nejen mně, ale i mým spolužákům tato přednáška taky dost pomohla…..,”

podělil se o svůj dojem z auly Denis Janda z 1.C

Chtěli bychom ještě jednou moc poděkovat všem účastníkům i přednášejícím maturantům a doufáme, že se bude prvákům na škole dařit!

Za Projekt Kepler

Anna Baranová ze 3.B