Juniorská UNIVERZITA KARLOVA

Studenti studentům! Bětka loni navštěvovala nový projekt Juniorská UNIVERZITA KARLOVA (http://juniorskauniverzita.cuni.cz/JU-15.html), a protože se jí tam líbilo, doporučuje našim studentům další ročník tohoto projektu. Kapacita je omezena, účast zdarma, tak neváhejte dlouho!

Dobrý den pane řediteli,

minulý rok jsem navštěvovala nový projekt Juniorská UNIVERZITA KARLOVA (http://juniorskauniverzita.cuni.cz/JU-15.html), na který jsem Vás chtěla upozornit, jelikož by mohl spoustu studentů Keplera nadchnout. Jedná se o sled několika přednášek, a to buď humanitně-společensky či přírodovědně-lékařsky zaměřených. Organizátoři se snaží představit co největší množství fakult, takže přednášky jsou různorodé. Tento rok se pro velkou úspěšnost otevírá druhý ročník.

“Program, který je určen pro studenty středních škol (v případě víceletých gymnázií pro vyšší stupeň), je uskutečňován formou přednášek, témata přednášek jsou průřezová podle zaměření jednotlivých fakult. Projekt simuluje univerzitní studium. Slavnostní zakončení na závěr programu je spojené s prohlídkou Karolina – historického sídla Univerzity Karlovy.

Vzhledem k úspěšnosti předchozího ročníku pokračuje tento projekt i v zimním semestru akademického roku 2016/2017. A sice opět ve dvou zaměřeních, tj. humanitně-společenském a přírodovědně-lékařském, avšak s navýšenou kapacitou pro 100 účastníků v každém zaměření. Máte-li zájem se programu zúčastnit a jste studentem střední školy, zaregistrujte se co nejdříve. Registrace do programu je spuštěna od 25. 8. 2016. Kapacita je početně omezena. Účast v programu je zdarma. ” 

S pozdravem

Alžběta Roeselová