Maraton psaní dopisů A.I. 2020

Gymnázium Jana Keplera se opět  připojuje k největší lidskoprávní akci na světě – Maratonu psaní dopisů pro Amnesty International, i když letos v trochu jiné podobě než obvykle.

Letos bude akce probíhat v úterý 8.12. o velké přestávce (11:05–11:25), a to jak tradičně v druhém patře před sborovnou (kde budeme samozřejmě dodržovat náležitá hygienická opatření), tak nově i distančně přes GoogleMeet. Schránka bude před ředitelnou stát až do středy 16.12., na vhození dopisu je tedy víc jak týden času.

Naším cílem je poslat co nejvíce ručně psaných dopisů, které společně dokážou zachránit lidský život. Akce slouží jako apel úřadům či vládám příslušných zemí, kde jsou lidská práva porušována. U vybraných případů jsou lidé nespravedlivě vězněni, či perzekuováni za svobodné vyjadřování a ochranu práv druhých.

Během týdne vám představíme jednotlivé příběhy a podáme instrukce k napsání dopisů z vašeho pokojíku. Od 7.12. do 11.12. budou mimo jiné na některých prezenčních i distančních hodinách probíhat hodiny s lidskoprávní tématikou a psaním dopisů.

Budeme moc rádi, když se k nám připojíte, napíšete vlastní dopis,či jinak podpoříte letošní případy! :)

Díky moc, těšíme se na Vás!!