Míša a Verča na St. John´s School 2017 v Leatherheadu (Anglie)

Dobrý den,

posíláme pozdrav z Anglie. Již jsme se zabydlely (bydlíme s Míšou spolu) a začínáme se pomalu sžívat se zdejším systémem. Všichni jsou na nás hodní a snaží se nám co nejvíce pomoci (tuhle mě třeba holky odtáhly na house, i když jsem měla namířeno do knihovny, v domnění, že jsem ztracená). To samé platí i o učitelích, kteří nám vypráví vtipné historky o škole.

Celkově je škola nádherná, jíme v jídelně (vaří tu opravdu HODNĚ dobře), kde se měl točit Harry Potter (to jsem se dozvěděla během mého výběhu s cross-country skupinou – více o mých zážitcích z běhání na blogu + posílám fotku z našeho výběhu na místo, kde probíhala olympijská cyklistika). Výuka je tu diametrálně odlišná od naší – každá máme s Míšou vybrány 3 předměty (Míša – matika, fyzika a zeměpis a moje maličkost má business, tělocvik a psychologii) a ve třídě není více než 12 lidí, takže se učitel může věnovat jednotlivým žákům (včetně jedné ztracené české dušičky – tak hrozné to zas není, jenom na psychologii se s Miss Finegann zaobíráme mozkem a procesy v něm a občas je i můj slovník bezradný, naštěstí vypadají bezradně i moji spolužáci, takže jsem docela v klidu). Každý týden absolvujeme 8 hodin vybraných předmětů s dvěma různými učiteli (většinou se probírá jiná látka), takže se dané učivo probere opravdu do hloubky.
Odpoledne vetšinou děláme sporty (Míša netball a já běhám – teda spíš se plížím za skupinou Britských reprezentantů. Ano, opravdu běhám s reprezentanty (povětšinou triatlonistky/pětibojařky)…), učíme se (= spinkáme v pokojíčku), nebo si povídáme s ostatními děvčaty u nás v housu. Taky často chodíme do knihovny (většinou během volných hodin), kde se již doopravdy učíme a píšeme eseje (tedy pokoušíme se). 
Tak to je zatím vše, brzy se zase ozveme, mějte se krásně.
Míša + Verča
PS: Odkaz na náš blog – http://sobicivdesti.blogspot.co.uk/