Naši a Fyziklání on-line 2019

Do (dnes už mezinárodní) každoroční soutěže Fyziklání on-line (studenti po dobu několika hodin řeší týmově úlohy on-line, průběžně jsou bodováni a na závěr zničujícího maratónu se dozvědí, kolik z možných zhruba 250 bodů se jim podařilo v určeném čase vyřešit a jak kvalitně) jsme letos postavili dvě silná družstva: v kategorii C soutěžili čtyři sextáni Petr Dosedla, Matouš Šafránek, Petr Šícho a Nikita Ustinov, posíleni Vojtou Votrubou ze 2.A. Chlapci obsadili v konkurenci 112 týmů celkově výborné čtvrté místo a v České republice dokonce získali stříbro! (Tradičně dobří jsou Slováci).

Ve vyšší kategorii B jsme nasadili septimány Jana Adámka, Matěje Dvořáka a Viktora Fukalu, tým doplnili Jan Růžička ze 3.A a Filip Oliver Klimoszek ze sexty. Tým pod názvem Asymptotische Freihet dokázal v silné jaderné konkurenci své kategorie zvítězit a v konkurenci všech 418 týmů, včetně těch, jejichž věk nebyl omezen (!) skončili devatenáctí, tedy mezi prvními pěti procenty.

Blahopřejeme k výbornému výsledku a do dalšího ročníku doufáme, že týmy se nerozpadnou slabou jadernou interakcí a nastoupí renormalizovány a posíleny.