Nové pozdravy z Oundle 2015

Milí čtenáři, po delší odmlce se vám opět hlásíme z britské Oundle School, abychom se s vámi podělili o naše nejniternější pocity a rozptýlili tak veškeré pološílené zvěsti, které se zajisté již po škole začínají šířit.

Bohužel musíme po senzaci prahnoucí čtenáře zklamat. Náš plně nabitý rozvrh nám neumožňuje oddávat se pozemským slastem do takové míry, jak bychom si bývali přáli, a tak zde žijeme v podtatě poustevnickým životem. Tedy, až na sobotní večery.
Studium je zaměřené na pouhých pár, velmi podrobně probíraných předmětů, které jsme si hned po příjezdu zvolili. Lukáš, například, se orientuje směrem, který by ocenili především následovníci kultu prof. Kapouna – studuje zde filosofii a fyziku. „Curriculum“ je navíc dosti rozmanité, a tak kromě dalších dvou předmětů – italštiny a historie – se Lukáš intenzivně věnuje i sportu: zdravotním, o to však náročnějším cvičením „Health & Fitness“ (Lukášovým snem je stát se profesionálním modelem). Chodíme navíc pravidelně do místního sportovního centra (tedy pokud se nám podaří přesvědčit toho druhého, že na to má náladu), takže jediné na co se večer obvykle zmůžem je padnout vyčerpáním do postele. Hned po té co dopíšeme všechny eseje, pochopitelně.
Povinnou součástí výuky jsou i vybraná odpoledne ve znamení „služby komunitě“. U Lukáše se to projevuje kupříkladu tak, že každou středu trénuje mladší děti v atletice a cvičebních technikách. Takové nasazení však nelze ustát celých 24/7, a tak v již zmiňované sobotní večery vyrážíme do místního klubu pro náctileté. Přestože nejodvážnější nápoj který si v klubu můžete objednat je pomerančový džus (velcí borci ho pijou bez brčka, prý to dělá dojem na děvčata či co), Lukášovi tyto vášnivé seance již stihly zajistit, především u dívčího studentstva, dosti značné renomé.
S Jirkou jsme se po několika týdnech stali součástí vstřícné a poměrně rozmanité Oundelianské komunity.  Přestože je domácí příprava někdy náročná, jsme rádi, že našeho času zde plně využíváme. Jirka třikrát týdně trénuje rugby, které mu, jak se zdá, přirostlo k srdci. Vzhledem k jeho volbě předmětů – Politics, History, English, Economics – musí trávit hodně času psaním esejí, které jsou ovšem proslavené svou kvalitou a svérázností. Nyní máme možnost užít si dvou týdnů zaslouženého prázdninového odpočinku, po kterém nás čeká dalších šest týdnů studia, na které se již teď těšíme. Přejeme tedy i vám krásné prázdniny a příjemný podzim! Jeste se ozveme!
Jiří Grosman a Lukáš Adam, 3.B