Pozvánka na přednášku Bakala Foundation 16. 3. 2016

Bakala Foundation – Student Hub zve studenty na přednášku “S Jindřichem Šídlem o kvalitním psaní a efektivním čtení” , kterou pořádá ve středu 16. března 2016 v 17:00. Doplňující informace naleznete níže nebo na http://www.bakalafoundation.org/seminare_workshop.html.

S Jindřichem Šídlem o kvalitním psaní a efektivním čtení

Zajímá vás, jaké jsou zásady kvalitního písemného projevu a efektivního čtení pro akademické či pracovní účely? Bakala Foundation Student Hub si vás dovoluje pozvat na debatu s Jindřichem Šídlem, šéfredaktorem politického zpravodajství a názorové sekce ve společnosti Economia. Těšíme se na vaši návštěvu!

Jindřich Šídlo

Jindřich Šídlo nyní pracuje jako šéfredaktor politického zpravodajství a názorů v Hospodářských novinách. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd. Začínal v roce 1992 v Českém deníku, odkud přešel do týdeníku Respekt. Tam pak strávil následujících devět let psaním zejména o rasismu, médiích a politice. Té se pak v letech 2001 – 2005 věnoval i v reportérském oddělení MF DNES. V období od 2009 do 2010 byl zástupcem šéfredaktora zpravodajství v ČT. Je držitelem několika prestižních novinářských ocenění. Za svou žurnalistickou práci, zejména zaměřenou na oblast lidských práv, získal v roce 2007 novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. V roce 2013 vyhrál Novinářskou cenu v kategorii Nejlepší komentář – psaná žurnalistika a v témže roce byl v anketě Tweet roku zvolen „Osobností roku“ českého Twitteru.

Bakala Foundation
Polská 54
120 00 Praha 2

Registrace: https://bfh9.eventbrite.com.

https://www.facebook.com/bakalafoundation


nebo:
60 min s Petrem Svobodou: Příběh vědce, aneb cesta tam a zase zpátky

Zvažujete studium či profesní kariéru v oblasti přírodních věd? Zájímá vás, jak si stojí české vědecké prostředí v porovnání se zahraničím? Chcete se dozvědět o tom, jak vypadá život vědce a vyslechnout si zkušenosti i zážitky z vědecké kariéry? Bakala Foundation Student Hub si vás dovoluje pozvat na přednášku Doc. Mgr. Petra Svobody, PhD., vedoucího oddělení epigenetických regulací Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky. Těšíme se na vaši návštěvu!

Doc. Mgr. Petr Svoboda, PhD.

V letech 1988–1992 vystudoval Gymnázium Jana Palacha v Mělníku. Pokračoval oborem buněčná a molekulární biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kterou absolvoval v roce 1997. Od července 1998 do roku 2002 pokračoval postgraduálním stupněm vzdělání na filadelfské Pensylvánské univerzitě, součásti Ivy League, kde v oddělení biologie vyučoval základní kurzy biologie a bioinformatiku. V laboratoři profesora Richard M. Schultze se na pozici vědeckého asistenta zabýval RNA interferencí a reprogramováním genomu. Od roku 2007 stojí v čele oddělení epigenetických regulací Ústavu molekulární genetiky Akademie věd. Na přírodovědeckých fakultách Univerzity Karlovy a Jihočeské univerzity přednáší epigenetická témata, trendy vývojové biologie a řízení genové exprese. Dne 14. května 2014 obdržel cenu Neuron v oboru medicína za výsledky výzkumu, jež mohou posloužit k vývoji léku, který podstatně zkrátí dobu léčby některých virových nemocí, například chřipky nebo rýmy.

Bakala Foundation
Polská 54
120 00 Praha 2

Registrace: https://bfh10.eventbrite.com.