Přechod slovenských hor 2015 – 3.B a 3.C

Skupina studentů ze 3.B a 3.C se vydala s doprovodem Kopecký-Kučera-Hlávková na přechod Západních Tater, Chočských vrchů a Malé Fatry. Pokud by vás zajímalo, kudy jsme šli, zde je naše trasa:

1.-3. den: http://www.mapy.cz/s/jeQ0

První den jsme začali pěkně zostra. I přes vytrvalou nepřízeň počasí jsme zdolali Brestovou (1903m), nejvyšší vrchol naší trasy. Hory se nás nejprve snažily odradit deštěm a mlhou, později se přidaly husté kroupy a dokonce i trocha sněhu! Po psychicky náročném výstupu na Sivý vrch a ještě náročnějším sestupu po řetězech jsme pokračovali nekonečnou bahenní skluzavkou až do Hut. Druhý den se počasí poněkud umoudřilo, po zastávce u mlýna na Oblazech, krásné Prosiecké dolině a dalších mnoha kilometrech nás čekala odměna – koupání v teplém prameni v Kalamenech. Třetí kritický den jsme stoupali do mraků a mlh Velkého Choče, jako obvykle jsme z vrcholu neviděli nic a po občerstvení v Kubíně jsme se přesunuli na Malou Fatru. Romantický nocleh konečně v přírodě bez jakéhokoli zázemí civilizace nám po celou noc “zpříjemňovali” úporní chřástalové polní (jejichž latinské jméno “crex crex” je velmi výstižné!). Čtvrtý den jsme si vyběhli na Velký Rozsutec a pokračovali jsme po hřebeni skrz bláto a kamení dále až k Chatě pod Chlebom. Za odměnu jsme si zde dali halušky, zazpívali jsme si a popovídali v teple chaty. Poslední den nás čekala nejen nejdelší trasa, ale také prudký sešup z hor do Strečna na vlak.
I přes nepříznivé počasí a jisté zdravotní problémy a bolístky byla nálada ve skupině prakticky od rána do večera výborná a všichni prokázali dost velkou psychickou i fyzickou houževnatost!