Příběhy našich sousedů

Závěrečná prezentace projektu Behind Iron Curtains – Příběhy našich sousedů pražských gymnázií proběhla ve středu 15. 6. 2016 v divadle Perštýn. Naši studenti Tereza-Marie Hájková, Kryštof Uhlík, Karla Voráčková a Tereza Čechová (pod vedením  Petra Zemánka) se s příběhem paní Lindy Wichterlové dělí o třetí místo, spolu s týmem z Gymnázia Opatov.

Osm týmů z pražských gymnázií zde prezentovalo filmy, na jejichž scénáři studenti pracovali od února do května. Rozhovorům s pamětníky natočeným metodou Eye Direct, studenti vtiskli svou dramaturgii, komentář, mnohdy přidali i vlastní animace. Soutěžním odpolednem účastníky  provázela slovem Barbora Kreuzerová z ČRo, spolupracovnice Post Bellum. Úvodního slovo pronesl Jan Polouček, provozní ředitel Post Bellum.

Do odborné poroty, hodnotící jak výsledné filmy, tak i schopnost studentů prezentovat svoji práci a přestavit příběh svého pamětníka, zasedli: pedagog David František Wagner, dokumentarista Adam Drda, publicista a historik Petr Placák.  Podle slov a hodnocení  porotců byla vítězství těsná, o čemž svědčí i dvě třetí místa.

Text převzat a zkrácen ze stránek projektu Příběhy našich sousedů.