První pozdrav z Oundle School 2015

Naši studenti Jiří Grosman a Lukáš Adam ze 3.B posílají první pozdravy ze svého studijního pobytu na Oundle School.

Prvních čtrnáct dní uteklo jako voda, a tak k jejich zakončení není nic vhodnějšího, než dát dohromady těchto pár řádků a pokusit se vám popsat, jaké ty dva týdny vlastně byly.

Počáteční neuvěřitelnost celého tohoto podniku – totiž toho, že v podstatě ze dne na den odlétáme na tři měsíce studovat do Anglie – se pozvolna vytrácí a pomalu se začínáme orientovat ve zdejším nabitém rozvrhu.

Oundle 2015

Přijati jsme byli více než vlídně, ovšem zahájení samotného studia už byl, hlavně v průběhu prvního týdne, trochu šok. Okamžité zavalení horou pro nás většinou neznámých věcí – včetně v průměru čtyř esejí na hlavu – nás na několik prvních dní naprosto zneschopnilo myslet na cokoliv jiného než na přípravu do školy, a tak nedělní odpočinkové odpoledne pro nás bylo a nadále zůstává skutečným vysvobozením.

Zmatené přecházení mezi budovami při hledání správné učebny či zoufalé luštění rozvrhu již snad máme za sebou; v tomto ohledu byli naštěstí všichni místní kantoři velice vstřícní, a tak naše počáteční přešlapy byly shovívavě přehlíženy. Nebýt však ochoty našich spolužáků, kteří nás přijali za své prakticky okamžitě, bylo by naše začlenění bezesporu složitější. Za tuto laskavost ze strany studentů, ale i učitelů nepochybně vděčíme také našim předchůdcům i kantorům z GJK, kteří jsou zde pro své kvality velmi dobře známi.

Doufáme, že život na GJK probíhá bez problémů a těšíme se, až se s vámi budeme moci podělit i o naše další zážitky.

Jiří Grosman a Lukáš Adam; 3.B