První pozdrav ze St. John’s School 2016

Anežka s Matějem mají za sebou první týden studijního pobytu na St. John’s School, plni zážitků posílají první pozdravy a popisují své zážitky a zkušenosti.

Posílám první pozdrav a pár fotek ze St. John’s School. Už je to třetí den, kdy se tu učíme. V neděli, v den kdy jsme přijeli, jsme byli velmi mile přivítáni. Přestože spousta spolužáků dorazila až k večeru, stihla jsem ještě předtím, než jsem padla vysílená po cestě do postele, si s některými ještě popovídat. Už hned první den jsem byla vtažená do plného školního života. Historie, politika, sporty či hraní na hudební nástroje. Je tu tolik možností, že se to všechno nedá za celý den stihnout, takže si člověk musí velmi pečlivě rozvrhnout svůj čas. Volné chvíle, kterých není mnoho, můžou studenti trávit v knihovně.

Anežka Pavlíčková, 3.B

Milí čtenáři,

zdravím vás z Albionu, země fotbalu a ragby zaslíbené, konkrétně ze St John’s School, Leatherhead, kde již mám za sebou první týden pobytu. Dlouho jsem nemohl překonat pocit, že se nacházím ve snu. Všechno je tu naprosto perfektní – ať už je to kouzelné prostředí školy, velice hodní a nápomocní učitelé a jejich hodiny plné užitečných i zajímavých informací, obrovská velkorysost a laskavost ze strany školy, milí, ochotní a přátelští studenti, teplé jarní počasí, pohodlné ubytování nebo vynikající jídlo (zvlášť delikatesní jsou snídaně). Ohledně studia – mám tu pouze tři vybrané předměty (každý osm hodin týdně) – Politics, History a Physical Education – všechny s velice detailním zaměřením na jednotlivá témata. Často probíráme věci, se kterými jsem se nikdy předtím nesetkal, takže se chvílemi trochu ztrácím, ale na druhou stranu si značně rozšiřuji své obzory. Každý den máme navíc tři hodiny (jednu dopoledne a dvě večer) vyhrazené pro
samostudium.

Třikrát týdně chodím po skončení výuky na tenisové tréninky, kde bohužel mé výkony nejsou zrovna podle mých představ, ale naštěstí mají stoupající tendenci. Alespoň se mi povedlo pobavit přítomné spolužáky i učitele při tenise akcí, při které jsem se soustředil, abych v plné rychlosti  správně zasmečoval míček letící vzduchem a nevšiml si sítě uprostřed kurtu, takže jsem přeletěl povedeným saltem (naštěstí pro mě bez pěti vrutů :)) na soupeřovu polovinu kurtu. Co se týče ubytování, tak bydlím ve West House (jeden z celkových osmi na škole), přičemž s místními spolubydlícími jsem se velmi rychle spřátelil. Většinu volného času trávíme buď sportováním (tenis, posilovna) nebo hraním FIFA na Xboxu a posloucháním britského rapu, což je kouzelná kombinace :). O víkendu jsme navštívili Londýn – soukromá prohlídka Westminster Abbey s jedním z učitelů ze St John’s a následný koncert k příležitosti 400. výročí od úmrtí Williama Shakespeara bylo ohromným zážitkem. Aby těch výročí nebylo málo, tak ve čtvrtek slavila Alžběta II. své 90. narozeniny a při hodině politiky téhož dne to někteří studenti oslavili spontánním zpěvem hymny Spojeného království, což nemělo chybu.

Vzhůru do nového týdne a jistě se brzy dočkáte dalších zpráv ze St John’s!

Matěj Drtina, R6.A