První pozdravy z Winchester College 2017

Honza a Tomáš posílají první zprávy z letošního stipendijního pobytu na Winchester College.

Posíláme první pozdravy z Winchester College. Během prvního týdnu jsme se prakticky ihned úspěšně začlenili do každodenního života školy. To nám samozřejmě usnadnili studenti i učitelé, kteří jsou nesmírně milí, přátelští a rychle nás přijali za své.

 

Z akademického hlediska se nám i přes značně odlišnou koncepci výuky daří nadmíru dobře. Když už se objeví rozdíly v probírané látce, všichni nám jsou vždy ochotni poradit (stejně jako my jim). Nesmírně vstřícný přístup učitelů vůči studentům ukazuje také fakt, že Honza si jako de facto šestý předmět, který už se mu nevešel do rozvrhu (většina studuje jen čtyři, výjimečně pět), domluvil speciální hodiny starověké řečtiny spolu s bonusovými lekcemi filosofie. Tomáš zase tráví svůj odpolední čaj na individuálních přednáškách kalkulu.
V rámci Winchester College se také můžeme zapojovat do plejády mimoškolních aktivit – chodíme hrát squash, běhat, Tomáš zpívá v místním sboru a zahraje si ve školním divadelním představení, Honza má v plánu změřit své schopnosti v soutěži latinské recitace… Pokud se k tomu odhodláme, možná vyzkoušíme také “Winkies” – historický sport s lehce bizarními pravidly vzdáleně připomínající rugby. Dnes se hraje již jen na Winchesteru (a údajně také na jedné škole kdesi v Africe, jejíž existenci však ještě nikdo nezpochybnitelně neprokázal).
Přikládáme také fotku z jednoho ze školních nádvoří. Jistě se zase brzy ozveme s dalšími novinkami. Opožděně také přejeme šťastný nový rok – snad všem začíná tak skvěle a úspěšně jako nám!
Honza a Tomáš