Univerzitní ROBOSOUTĚŽ 2014

Skvělé 4. místo pro tým „Jägerschnitzelauflauf“ (Jan Bouček, František Hurt a Václav Volhejn ze sexty). Také tým „Heuréka“ (Danil Koževnikov, Láďa Louka z kvinty a Karel Jílek ze 4.B) – který skončil 2. ve třetím středoškolském kole, si vedl dobře. Gratulujeme a moc děkujeme za Vaše nasazení a skvělou reprezentaci!

V pátek 12. prosince 2014 se konal za velkého zájmu veřejnosti v pořadí již šestý ročník finále oblíbené studentské ROBOSOUTĚŽE. Studenti předmětu A3B99RO Roboti soutěžili se svými roboty v disciplíně „Pac-Man“ nejen proti sobě, ale také proti nejlepším týmům ze středoškolských předkol.

V konkurenci vysokoškoláků a nejlepších středoškolských týmů (celkem 26 týmů) bojoval náš tým „Heuréka“ udatně a probojoval se až do osmifinále. Tady narazil na letošní nejlepší středoškolský tým „OutOfBricks“ z náchodského Jiráskova gymnázia, který se probojoval až do univerzitního finále, kde podlehl vysokoškolskému týmu „Tvoje máma“.

Tým „Jägerschnitzelauflauf“ se v malém finále setkal též s vysokoškolským týmem „82“.

Robot týmu „Jägerschnitzelauflauf“ byl nominován také v soutěžní kategorii „Design robota“. Vítězem se však stal tým „SW90“ ve složení David Woller (náš absolvent!) a Alice Suchá.