Robosoutěž FEL ČVUT 2015 – 2. kolo SŠ

V pátek 13. listopadu 2015 se konalo v Zengerově posluchárně na Karlově náměstí 2. předkolo Robosoutěže FEL ČVUT pro středoškolské týmy z celé ČR, kde nás reprezentovaly první dva týmy ze čtyř.

Tým JEN TAK ve složení Dominik Bušek, David Grund a Vladislav Trnka ze 4.C zahájil velice nadějně s 27 body v první jízdě. Ve druhé jízdě se však robotovi nepodařilo překonat povinných pět polí a to znamenalo 0 bodů.

Tým VELKÝ TŘESK ve složení Zuzka Gruberová 4.A, Miroslav Lžičař 1.A, Bohumila Potočná R8.A, pronásledovaly komplikace s nastavením pokládání magnetu, a tak jejich robot v první jízdě nic neuhasil ani nezapálil. V druhém kole pak naopak požáry zhášel i zakládal.

Ani jednomu z týmů se tak, přes podporu celé 1.A v hledišti, nepodařilo probojovat se do vyřazovacího pavouka. V konkurenci 25 týmů, kde dva týmy vzdaly předem, je 18. a 19. místo pěkným výsledkem na nováčky v soutěži.

Příští týden nás bude reprezentovat zkušený tým LACHSLAUCHNUDELAUFLAUF (Jan Bouček, František Hurt a Václav Volhejn z R7.A) a fandit půjde tercie.