Robotický den 2019

Našemu týmu Modus operandi ve složení Andrš, Bedřich, Slačálek, Suk a Žežula z kvarty se o víkendu 1.-2.6.2019 na již 16. ročníku  mezinárodní robotické soutěže Robotický den 2019 dařilo, jejich robot v disciplíně Line Follower dojel jako druhý stavebnicový.

Kluci se zdárně kvalifikovali přes tři kola v sobotu a pokračovali dál až do finále. Jejich robot zvládl projet dráhu pár vteřin po časovém limitu 3 minut a tak přišli o diplom. Žádný další stavebnicový robot však finálovou dráhu nezvládl projet celou.

Honza v sobotu s nasazením testoval svého mBota v náročné disciplíne RoboCarts, ale letos mu kvalifikace do finálové rozjížďky nevyšla.

V neděli, kdy je soutěž otevřená divácké veřejnosti jsme ještě, po boku Matematicko fyzikální fakulty UK a firmy Ozobot, prezentovali, jak využíváme robotiku ve výuce. Ozoboty, mBoty, micro:bit, ale také ve spolupráci s kolumbijským tvůrcem a zástupcem OttoDIY Camilem Parra Pallaciem otevřené roboty OttoBot, které letos ve výuce stavěli a programovali terciáni.

 

Finálová jízda