Sekunda během distanční výuky vytvořila historické pověsti

Distanční výuka v 2. pololetí začala v rámci českého jazyka a humanitních studií pro naše sekundány trochu netradičně. Celá třída se účastnila téměř třítýdenního projektu, kdy si žáci v rámci šesti skupin nastudovali historii vybraného místa (významná stavba, čtvrť, ulice, …) a pokusili se na základě zjištěných informací o místě referovat. Jednou z podmínek bylo zachovat důraz na faktografickou stránku. Zvolené místo pak žáci učinili prostředím pro pověst, kterou společně vymysleli. Získaná fakta poté zakomponovali do pověsti. Podstatou projektu byla také verbální část, kdy své práce namluvili nebo sehráli.

Jednotlivé skupinky zasadily své příběhy např. do Prokopského údolí, do lesoparku Cibulka nebo do obory Hvězda a vytvořily rozmanité práce, např. reportáž, animované nebo hrané filmy, minifilm designovaný v Minecraftu apod.

Sekundáni si zaslouží velkou pochvalu, protože vznikla řada povedených výstupů, které by podle vyučujících a mentorek projektu (profesorky Michaela Bečková a Martina Strnadová) neměly zůstat pouze v “šuplíku“.

Zajímá vás, co šikovné dívky a chlapci ze sekundy stvořili? Vše můžete zhlédnout v připojených odkazech. Prosím omluvte případné překlepy a pravopisné chyby.

A kdo konkrétně se na projektech podílel? V jakých místech se pověsti odehrávají?

Skupina č.1: Klára Souza de Joode, Vojtěch Černý, Kamilo Tomáš, Ondřej Buben, Lukáš Salomon; vybrané místo: Větrný mlýn Větrník

Skupina č.2: Alex Strnad, Lukáš Rek, Fanda Žilka, Jakub Kolář, Martin Bizzuto, Martin Platz; vybrané místo: Smíchov

Skupina č.3: Františka Zikánová, Kateřina Opatová, Šárka Procházková, Elena Marion Marsault, Nina Naxerová; vybrané místo: lesopark Cibulka

Skupina č.4: Vojtěch Polák, Sára Šamánková, Vítek Hromas, Vladislav Bredikhin, Sebastian Rada, Grigory Danilin; vybrané místo: Prokopské údolí (kostel sv. Prokopa a Prokopská jeskyně)

Skupina č.5: Hugo Herynek, Jiří Koval, Vít Jiří Houfek, Martin Šnejdar; vybrané místo: Obora Hvězda (Čtvrť Liboc)

Skupina č.6: Lukáš Brabec, Balthasar Cebecauer, Lukáš Koucký, Eliáš Šafránek, Adam Suďa; vybrané místo: Prokopské údolí  

Díla najdete pohromadě v playlistu na školním YouTube