Semifinále Juniorského maratonu 2018

Dne 23. 4. 2018 se uskutečnilo semifinále Juniorského maratonu. Naše škola byla zastoupena hned třemi týmy – Šprty na útěku, Soulisovým pravým bicepsem a Soulisovým levým bicepsem. Každý z deseti členů štafety měl za úkol oběhnout v pražské Stromovce dvě kola, každé o délce 2,1 km. Každý tým musel mít na 3. ,5., a 7. úseku děvče a bohužel jsme tentokrát nemohli zapojit pana profesora Koláře, neb učitelé tentokrát běžet nemohli (nicméně s ním opět počítáme na podzimní štafetový závod).

I přes úmorné sluníčko si Šprti na útěku vyběhli krásné třetí místo a znamená to, že se objeví, jako již tradičně, ve finále, které proběhne v rámci Pražského maratonu. Časy obou Bicepsů předčily očekávání a díky velmi pěkným výkonům je o běžeckou budoucnost Keplera postaráno. Mám velkou radost, že se na škole najde 30 běžců, jejichž vystoupení rozhodně nejsou k zahození, a doufám, že tradice více týmů bude pokračovat.

I díky zmrzlině, rozdáváné po doběhu, panovala v týmu po celou dobu závodu skvělá atmosféra a řekla bych, že kdyby se oceňovala podpora, Kepler by jistě vyhrál.
Moc děkuji všem zúčastněným, doufám, že si závod užili stejně jako já, a těším se na finále 6. 5. 2018, kam nám určitě můžete přijít zafandit!
Verča Králová, (velmi pyšná a spokojená) kapitánka všech tří týmů.
PS: Pakliže byste se chtěli příštího ročníků zúčastnit a tento rok jste neběželi, stačí najít Verču Královou či Kubu Vokrouhlického.