Spolupráce programu DofE a nadace Bakala foundation

Program neformálního vzdělávání DofE Award Czech Republic přichází v letošním roce s novinkou. Národní kancelář navázala spolupráci s nadací Bakala foundation, která vyhledává a podporuje studenty se zájmem o studium v zahraničí. Účastníci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu tak mají nyní možnost se v oblasti dovednosti dlouhodobě připravovat na studium v zahraničí.

Mentory jim budou zkušení stipendisté nadace Bakala Foundation, kteří studují nebo vystudovali na předních zahraničních univerzitách. Poradí účastníkům např. s tím, jak si vybrat školu v zahraničí, jak se připravit na přijímací zkoušky, jak se přihlásit o stipendium nebo jak napsat skvělou esej do přihlášky.

Pokud jsi účastníkem DofE nebo uvažuješ o zapojení do programu DofE, neváhej kontaktovat koordinátorku Martinu Strnadovou (strnadova@gjk.cz) a zúčastnit se online “inspiráře” ve čtvrtek, 25. února od 16.00, kde budou poskytnuty další informace. Vysílání proběhne prostřednictvím Facebook Live Event, zde

Online inspirářem studenty provedou a na jejich otázky budou odpovídat:
• Veronika Ormaniecová – regionální manažerka, DOFE
• Kristýna Burdová Borsodi – studijní poradkyně, Bakala Foundation
• Renata Chalupská – absolventka programu DOFE, která se v rámci DOFE mj. vypravila na expedici do Himalájí. Nyní studuje na University of Glasgow magisterský program Molekulární a celulární biologie. Renata bude vyprávět o svých zážitcích, zkušenostech a o tom, jak může coby mentorka pomoci účastníkům DOFE se zájmem o studium v zahraničí.