Sportovní kurz Zell am See 2018

Pozdrav ze sportovního kurzu Zell am See 2018.

I) Svatá trojice aneb i kantoři zdolali horu Schmittenhöhe!

II) Cesta dolů nám trvala znatelně kratší dobu než ta nahoru. Čím to asi bylo?! Po náročném výšlapu se ti nejotužilejší z nás vykoupali v jednom ze tří jezer, které jsme cestou dolů potkali. Průměrný čas strávený ve vodě činil zhruba tři minuty, poté jsme již necítili končetiny. Brrr! Horská jezera holt nejsou vyhřátá koupaliště.

III) Naše výprava naštěstí měla ty nejlepší opatrovníky, kteří na nás po celou cestu bedlivě dohlíželi ze všech stran, aby se náhodou někdo nezatoulal a nezahynul.

IV) Když už byla řeč o koupání, tak nesmíme zapomenout zmínit den, který jsme strávili na řece vytékající (pramenící) z místního ledovce. Opět jsme se příliš neohřáli, zato jsme se ale naučili, jak se ovládá takový raft. Na čtyřech lodích jsme sjeli úsek dlouhý 14 kilometrů. Posádka na každém raftu zůstala ve stejné sestavě. Žádný muž/žena přes palubu!

V) Když už někomu z nás docházely síly, stačilo jen zvednout hlavu a pokochat se místní krajinou a nádhernými scenériemi. To se pak hned šlapalo samo!

VI) Počasí nám vyšlo krásně, a tak náš peloton ani jednou nezmokl! Ba naopak. Účastníka našeho zájezdu poznáte podle opálených cyklistických brýlí a opáleného trikotu!

VII) Po pěti dnech, zhruba 200 kilometrech a necitlivosti sedacího ústrojí jsme dojeli do cílové destinace. Odtud jsme sice také jeli, ale díky Bohu už pouze autobusem!