Štrasburk 2.C a spol. 2023

Naše cesta do Štrasburku a návštěva Evropského parlamentu, účast na zasedání, setkání s europoslanci.

V pondělí brzy ráno jsme dorazili do Štrasburku, hlavního města francouzského Alsaska. Navštívili jsme mnoho památek: vylezli jsme na impozantní katedrálu Notre-Dame, prošli několik krásných čtvrtí včetně Petite France, která je známá svými historickými domky a kouzelnou atmosférou, navštívili jsme Alsaské muzeum a den zakončili vyhlídkovou plavbou lodí, jež nás kromě historických částí zavezla i do modernějších čtvrtí města.

Druhý den nás čekala exkurze do sídla Evropského parlamentu. Na dopolední přednášce nás nejprve pan europoslanec Niedermayer stručně seznámil s všednostmi chodu parlamentu, potom jsme chvíli sledovali i samotné zasedání. Po přestávce v Parc de lOrangerie nás čekal exkluzivní odpolední program – setkání s europoslankyní Martinou Dlabajovou. Stali jsme se jejími hosty a navštívili prostory, jež jsou pro návštěvníky normálně nepřístupné. Paní Dlabajová mluvila o jejích projektech (jako například PročByNe? či Je OK být chvíli na dně) i o jejím působení v europarlamentu. Besedu jsme zakončili krátkou diskusí. Navečer jsme přejeli do blízkého Colmaru, kde jsme si prošli jeho historické centrum.

Poslední den jsme strávili v Europa-Parku. Tam nás čekalo přes sto různých atrakcí včetně horských drah různých druhů a velikostí, vodních radovánek a mnoho dalšího.

Za 2.C a spol. Šimon Lána  a Naty Nováková