Stříbro ze Středoevropské matematické olympiády 2016

Honza Petr z oktávy a Danil Koževnikov  ze septimy se spolu s dalšími členy české výpravy stihli ještě před začátkem školního roku zúčastnit také Středoevropské matematické olympiády, letos konané v rakouském Vöcklabrucku a oba přivezli stříbro! Gratulujeme!

Kromě několika procházek za slunného počasí jsme spolu s Danilem Koževnikovem ze sexty/septimy (kterému jen o chlup utekla na výběrovém soustředění účast na světové olympiádě) a zbytkem české výpravy – Lenkou Kopfovou, Ondřejem Motlíčkem, Martinem Raškou a Ondřejem Svobodou – absolvovali pětihodinovou individuální soutěž (obsahující čtyři příklady, každý za osm bodů) a stejně dlouhou soutěž týmovou (jejíž zadání se skládalo z osmi příkladů, z nichž každý byl opět hodnocen nejvýše osmi body).

Z individuální soutěže si Češi nakonec přivezli tři medaile. Lenka bronzovou, stříbrnou pak já a Danil. Ten získal plný počet bodů ze všech příkladů kromě jednoho a skončil bod pod hranicí zlata. Tři příklady za plný počet bodů vyřešil i v týmové soutěži, a tím významně přispěl k tomu, že mezi deseti zeměmi obsadila Česká republika třetí, bronzové místo. Výsledky jsou k nalezení zde: https://www.math.aau.at/MEMO2016/?page_id=24.

Doufám, že se v blízké době objeví další fotky na oficiálních stránkách letošního MEMO (zatím je jich tam jen pár ze slavnostního zahájení – https://www.math.aau.at/MEMO2016/?page_id=595) a zpráva s fotkami našich “team leaderů” na stránkách české MO (http://mo.webcentrum.muni.cz/). Společné fotky se Slováky jsou k dohledání na Facebooku slovenské MO (https://www.facebook.com/Matematick%C3%A1-olympi%C3%A1da-142127695961609/?fref=ts).

Jan Petr, R8.A