Studium na VŠ

Všechny dny otevřených dveří a veletrhy vysokých škol budou on-line, tady najdete jejich přehled:

 

Den otevřených dveří na VŠCHT Praha (https://studuj.vscht.cz/dod/), který se letos koná 6. 2. 20221 on-line.

Startujeme v 9:00. První blok končí ve 12:30, druhý blok, identický s tím prvním, proběhne od 13:00 do 16:30. Na událost není třeba se registrovat, odkaz najdete krátce před začátkem akce přímo zde https://studuj.vscht.cz/dod/.

Máme pro vás připravené živé streamované přednášky o studiu, jednotlivých studijních programech, virtuální prohlídky laboratoří a možnost popovídat si na přímo se studenty. Vždy budete mít možnost pokládat dotazy a komunikovat tak s pedagogy a studenty VŠCHT Praha.

 

Na webu www.nakarlovku.cz se pomocí videí představují jednotlivé fakulty UK. Studenti zde najdou odkazy, kontakty, odpovědi na nejčastější otázky a živé chaty, kde mohou získat doplňující informace. V termínech od 25. ledna do 7. února a od 28. února do 31. března 2021 jsme zájemcům o studium na tomto chatu k dispozici i o víkendech.

Od 25. ledna do 7. února 2021 se UK účastní Online veletrhu vysokých a vyšších odborných škol Congroo Fair. Hlavní část veletrhu budou tvořit live streamy a online setkávání se zájemci o studium. Již nyní se studenti mohou zúčastnit online kurzu Congroo EXPLORE, který jim pomůže s rozhodováním o dalším studiu.

Nezapomínáme ani na podporu uchazečů a uchazeček se zdravotním handicapem, kteří mohou na UK požádat o modifikaci přijímací zkoušky, nebo na studenty se socioekonomickým znevýhodněním – Na Karlovku navzdory překážkám.

Dále mohou studenti využít těchto odkazů:

www.cuni.cz

www.uchazeci.cuni.cz

Brožura Studuj Na Univerzitě Karlově

https://www.instagram.com/congroocz/

https://www.facebook.com/events/1311297729231284

https://www.facebook.com/events/4415889815104498


 
Zde je link na starší rozhovor o našem oboru – informace jsou stále platné, jen přihlášky samozřejmě do konce února: https://iforum.cuni.cz/IFORUM-15848.html
 
A zde je třetí link, kde jsou informace, jak se zúčastnit našeho dne otevřených dveří: https://dod.ff.cuni.cz/

Den otevřených dveří IMS FSV UK 21.1.2021 16:00 je určen jak pro uchazeče o studium Teritoriálních studií, tak pro uchazeče o studium Česko–německých studií. Live stream odkazu: https://fb.me/e/5Ti7cD7Mb.


Do konce ledna možnost přihlášení se na stipendium pro studium na CEU ve Vídni – kvantitativní Sociální věda – zájemci kontaktujte Jarmilu Škampovou

CEU offers a merit-based, need-sensitive scholarship available for outstanding applicants to their new BA in Quantitative Social Sciences program,

starting in September 2021.

–  any students with strong quantitative skills and a passion for social impact, please be encouraged to apply.

–  U.S.-accredited BA program for the age of data and interconnectivity

The interdisciplinary BA in Quantitative Social Sciences program blends the study of human societies with thorough training in mathematics, statistics, programming and data science. It could be an excellent choice for students with strong quantitative skills who are also interested in economics, sociology, political science or environmental science.

Application for the QSS scholarship

The scholarship funds up to 100% of tuition fees (up to EUR 7,000 per year) and may also include monthly housing support. All applicants who submit their application by February 1, 2021 will be automatically considered.

Why CEU? 

  • QS World University Rankings 2020: 30th in the world in Politics and International Studies and 37th in Philosophy

–     7:1 student/faculty ratio: close supervision and faculty contact with world-class researchers

–     Valuable degree accredited in the U.S. and Austria 

  • Exchange opportunities at Sciences Po, Bocconi University, LSE or Bard College among others
  • Campus in Vienna, the world’s most livable city by the Economist Intelligence Unit

Veletrh VŠ 

Gaudeamus 2020 – On-line přednáškové dny


Veletrh o studiu v Kanadě,

který se uskuteční 10. listopadu 2020 od 14:00 do 19:00.

Veletrh je jedinečnou příležitostí pro studenty a rodiče setkat se s kanadskými vzdělávacími institucemi (střední školy, univerzity, jazykové školy) a informovat se o možnostech studia v Kanadě.  Účast potvrdilo více než 60 kanadských vzdělávacích institucí.

Virtuální veletrh o studiu v Kanadě 11. 2020 (od 14:00 do 19:00)

Možnost navštívit virtuální stánek kanadských institucí pro studenty a rodiče


Download (VŠ-plakát.pdf, PDF)