Tři medaile z mezinárodní matematické olympiády 2021

V šestičlenném týmu na Mezinárodní matematické olympiádě byli letos celkem čtyři studenti z našeho gymnázia. Magdaléna Mišinová, Samuel Rosiar, Matouš Šafránek a Michal Janík v soutěži prokázali neobyčejný matematický talent a vybojovali pro Českou republiku skvělá umístění.

Letošní mezinárodní matematická olympiáda se vzhledem k pandemické situaci konala online. Už jen dostat se do celostátního kola matematické olympiády je velký úspěch. O to větší máme radost, že většinu z vybraného týmu na mezinárodní matematickou olympiádu (čtyři ze šesti) tvořili studenti našeho gymnázia! Během dvou dnů účastníci 9 hodin řešili řadu velmi náročných matematických úloh. Díky jejich dovednostem se tak nyní můžeme chlubit nejlepšími výsledky na mezinárodní matematické olympiádě od roku 1993, tedy za dobu samotné existence ČR.

Magdaléna Mišinová, Samuel Rosiar, Matouš Šafránek a Michal Janík patří k našim nejlepším matematicky nadaným studentům a vybojovali celkem dvě stříbrné a jednu zlatou medaili. Stříbro získali Magdaléna Mišinová a Samuel Rosiar. Zlato pak vybojoval Matouš Šafránek. V soutěži družstev Česká republika skončila na krásném 16. místě.

Za celý pedagogický sbor jim tak skládáme velkou pochvalu a přejeme mnoho dalších podobných úspěchů!