Univerzitní ROBOSOUTĚŽ 2013

16. prosince 2013 se na FEL ČVUT konalo finále robosoutěže a náš tým NUDELAUFLAUF (Bouček, Hurt, Volhejn z kvinty) získal za zasloužené 1. místo putovní pohár.

Cesta za vítězstvím s novým robotem našeho týmu NUDELAUFLAUF vedla přes suverénní vítězství ve skupině s nejvyšším skóre 40 bodů ze dvou klání vůbec. A tak se náš tým stává favoritem, zastavit by kluky mohla jen nějaká nešťastná náhoda nebo náchodský tým OutOfBricks (36 bodů ve skupině), který je porazil ve středoškolském kole.

S tímto, asi jediným rovnoceným partnerem ve finálové soutěži se nešťastným losem potkávají již ve čtvrtfinále. Tím je ze čtvrtfinále nejvyrovnanější, nejnapínavější a nejzajímavější zápas. Na druhé kolo vytahuje tým OutOfBricks eso z rukávu, mobilní zátaras, kterým se snaží chránit skladiště. Přesto většina “nesprávných” míčků zůstává buď na soupeřově straně či mimo naše území. Jeden z míčků dokonce překonává zátaras a dopadá do skladiště soupeře. K tomu se přidala smůla a pochybení na straně protihráče … Tentokrát zaslouženě vyhrává náš tým. Přesto by si tým OutOfBricks býval zasloužil bojovat ve finále. Po tomto zápase už kluci neměli konkurenci. Trochu napětí v semifinále způsobil robot kvůli posunuté součástce na nabíracím mechanismu. Pár rozhovorů, záběry televizí a zasloužené odměny a putovní pohár …

Robot ze středoškolské části soutěže byl nominován též v soutěžní kategorii “Design robota”.

Fotky z tréninku, z vlastní soutěže a videa ze všech kol vedoucích ke krásnému vítězství viz Univerzitní robosoutěž 2013.