Univerzitní ROBOSOUTĚŽ 2015

Putovní pohár v 7. ročníku Univerzitní ROBOSOUTĚŽE FEL ČVUT se po dvou letech vrátil na Keplerku! Náš tým Lachslauchnudelauflauf (Honza Bouček, Franta Hurt a Vašek Volhejn ze septimy) nejlepším a obávaným týmem nejen ve 3. středoškolském předkole, ale po napínavém a velmi vyrovnaném finále také nejlepší ve finálové soutěži, které se účastnily jak nejlepší středoškolské týmy, tak vysokoškoláci (celkem 35 týmů). Soutěž se konala, tradičně v Zengerově posluchárně na Karlově náměstí, v pátek 18. prosince 2015.

final_pavouk_2015.jpgfinal_tabulky_2015.jpgJak dokazují přiložené tabulky, tak se jednalo často o velmi vyrovnané a napínavé souboje. Také finálové jízdy našeho týmu a týmu Copsu ze Sezimova Ústí končily rozdílem pouze 1 bodu, kde se utkávala rychlost s přesností a bylo to napínavé do posledních vteřin jízdy!

Gratulujeme a velmi děkujeme za skvělou reprezentaci školy a také za stavebnici Lego Mindstorms EV3, kterou díky Vašemu úspěchu škola získala!

Robot týmu Lachslauchnudelauflauf byl také letos nominován v kategorii Design robota, kterou letos vyhráli vysokoškoláci.

 

Kluci se stali také středem pozornosti médií: