Úspěch studentů v soutěži Generace 00

V letošním školním roce se konal 1. ročník soutěžního projektu Generace 00 pořádané Muzeem komunismu. Záměrem soutěže je prezentovat pohled a názor mladé generace na období komunismu a vést studenty k reflexi novodobých dějin. Tématem tohoto roku byla SÍLA MOCI a studenti měli za úkol vytvořit podklady pro vlastní skutečnou výstavu.

Prezentace úspěšných projektů proběhne v prostorách muzea na vernisáži 28. března a účastníci, tak budou mít příležitost zhlédnout práce ostatních soutěžících. Vítězný tým pak svůj návrh v rámci krátkodobé výstavy realizuje.

Za naši školu se do projektu přihlásily 3 týmy a z toho 2 se umístily na předních místech.

Konkrétně tým 2. C (Vladislav Aulich, Eliška Brožová, Klimenty Belyaev, Bětka Erhartová, Julie Illnerová, Evelina Němečková, Šimon Peichl) se umístil na krásném 3. místě a svůj návrh výstavy s názvem (NE)DOVOLENÁ zaměřil na téma cestování a dovolená.

„Naše generace hojně cestuje a již nezná uzavřené hranice a restrikce s tím spojené. Je to pro nás nepředstavitelné stejně jako samotná myšlenka, že někdo měl takovou moc nad pohybem celého národa. Nebyl to svobodný pohyb, byl to pohyb naprosto podmíněný. A toto považujeme za sílu moci.“

Na 4. místě se umístil tým 1. A (Štěpánka Brůhová, Anna Dolečková, Šimon Sládek, Teodor Sticzay, Šimon Vágner, Sebastian Vopěnka, Agáta Železná, Ráchel Žentelová, Herbert Žežulka), který si svou práci nazvanou SADY MOCI zúžil na problematiku gulagů a nahlédl na moc z různých hledisek (ekonomické, mocenské, lidské/ morální).

Oba povedené projekty bude možné zhlédnout v prostorách školy. Studentům gratulujeme!