Úspěchy v plavkách a teniskách

Již druhým rokem se studenti našeho nižšího gymnázia účastní Plavecko-běžeckého poháru. A zatímco vloni naši účast (i když se ctí) zachraňovalo vždy jen pár studentů, letos máme díky primánské posile již poměrně početný tým. 

Během podzima proběhla první 4 kola poháru- na Petynce, Šutce, v Radlicích a na Chodově, z nichž jsme nechyběli ani na jednom. Ani konkurence nechyběla, jelikož se jedná o celopražskou soutěž a zpravidla se jí účastní kolem 200 sportovců.

Princip soutěže je pokaždé stejný. Studenti vždy nejprve plavou 50m úsek a poté jsou Gundersenovou metodou (podle změřeného času) pouštěni do běžecké části závodu, kde se rozhoduje o vítězi kola. Za pořadí v každém kole jsou udělovány body, které se po jednotlivých kolech sčítají.

A jakpak že si vedeme po 4 kolech? Zatím to vypadá skvěle. 6 studentů se v průběžném pořadí vechází do 10. místa. Filip Dřevínek a Daniela Naxerová dokonce ve své kategorii vedou žebříček.

Filip Dřevínek R2.A 1. místo

Danča Naxerová R2.A 1. místo

Bety Charousová R1.A 3. místo

Terka Havlíková R1.A 6. místo

Zuzka Havlíková R1.A 7. místo

Viola Filipová R2.A 10. místo

Naše účast ale rozhodně není jenom honbou za vítězstvím, ale studenti mají v tomto závodě šanci si skutečně sáhnout na dno a poznat svoje limity. Bojují nejen se soupeři ale i se sebou samými- překonávají nervozitu, úzkost z možného neúspěchu, prožívají radost z toho, že to dotáhli do konce. A nadto všechno je tu obrovská soudržnost a skvělá parta. Prožívají tu něco, co v lavicích nezažijí.