Vocalissimo poprvé v Rudolfinu 2013

V pátek 8. listopadu 2013 jsme společně se sborem BesHarmonie vystoupili za doprovodu Ústřední hudby Armády České republiky pod vedením dirigentů pplk. Jaroslava Šípa a kpt. Josefa Kučery. Koncert se konal u příležitosti výročí Dne válečných veteránů v pražském Rudolfinu.

Vocalissimo v Rudoflinu 2013Je za pět minut sedm a všichni již netrpělivě přešlapují před dveřmi na pódium. Za chvíli to vypukne. „Konečně si zazpívám v Rudolfinu. Snad to nezkazím. Ne. Musí se to povést!“ Honí se většině z nás hlavou.

Přímým přenosem vysílaným na Dvojce Českého rozhlasu provázel známý moderátor Václav Žmolík. Během večera se vystřídalo mnoho hvězd, například Jan Smigmator, Lucie Silkenová, Dasha nebo Tomáš Ringel nebo vokální uskupení 4tet.

Největší ovace ale sklidil xylofonový sólista nprap. Ladislav Hrdlička. Celý večer jsme si nesmírně užili. Bylo pro nás ctí zazpívat si v překrásných prostorách Rudolfina bok po boku významných osobností české hudební scény. Vocalissimo poprvé v Rudolfinu – neopakovatelný zážitek, který se nám všem vryl do paměti.

Doufáme, že se v budoucnu dočkáme více takových akcí a těšíme se, že si nás přijdete poslechnout! První možností je slavnostní koncert „Studenti sametu“ v rámci festivalu Festa Academica 2013. Ten začne 16. 11. 2013 v 16:30 v kostele svaté Markéty na Břevnově.