Výměnný projekt se školami na Tchaj-wanu 2023

Závěrečný videohovor 2. ročníku výměnného projektu mezi českými a tchajwanskými školami se uskutečnil 16. června 2023.

Naše škola je součástí výměnného projektu mezi českými a tchajwanskými školami. V minulém školním roce se všechny zúčastněné školy soustředily na porovnání českých a tchajwanských středních škol.

Letos naši studenti spolupracovali pouze s jednou tchajwanskou školou. Se svými kolegy z IBSH (International Bilingual School at Hsinchu Science Park) se zaměřili na téma třídění odpadu. Prostřednictvím několika videohovorů spolu sdíleli své zkušenosti s recyklováním.

V pátek 16. června se konal poslední videohovor tohoto roku, během kterého studenti prezentovali výsledek své práce. Ta spočívala ve zlepšení systému třídění na obou školách.

Studenti naší školy zakoupili do jednotlivých kmenových tříd nové koše na tříděný odpad. Po prázdninách své spolužáky budou informovat o nových pravidlech, která snad povedou k zodpovědnějšímu zacházení s odpadem na GJK.

Do projektu jsou zapojeny následující školy:

ČR – Gymnázium Jana Keplera, Gymnázium Jana Palacha, Smíchovská střední průmyslová škola

Tchaj-wan –  International Bilingual School at Hsinchu Science Park, International Bilingual School at Tainan Science Park, International Bilingual School at Central Taiwan Science Park