Zdravíme z Anglie 2018

Našim národům,
zdravíme z ostrova jejího veličenstva Alžběty II., z Boží milosti královny Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, státu Antiguy a Barbudy, Australského společenství, Bahamského společenství, Barbadosu, Belize, Grenady, Jamajky, Kanady, Nového Zélandu, Papuy-Nové Guiney, Federace Svatého Kryštofa a Nevisu, Svaté Lucie, Svatého Vincence a Grenadin, Šalamounových ostrovů a Tuvalu a nejvyšší představitelky anglikánské církve.
Tento projekt byl podpořen Městskou částí Praha 6.

Tento projekt byl podpořen Městskou částí Praha 6.

I přes dlouhou a náročnou cestu se zastávkou v Bruselu, Bruggách, a na německé pumpě jsme nakonec ve zdraví dorazili do Londýna.
Každý den se brzy ráno scházíme a podnikáme náročnou pouť za památkami plnou strádání, bloudění, ptáků kradoucích nám oběd a stísněného londýnského metra. Ačkoli se může zdát, že máme volno od školy a jen se flákáme, není tomu tak. Den co den jsme zahlceni informacemi od paní průvodkyně a spolužáků. Rozhodně se to však neminulo s výsledkem. Za krátkou dobu, co tu jsme, jsme se například dozvěděli, že to slavné anglické “fish and chips” jsou prostě jen hranolky se smaženou rybou a že Britové zřejmě ještě neobjevili takové výdobytky moderní doby, jako jsou například panty u oken, omítka či vodovodní kohoutek.
God Save the Queen, zdraví tercie.