Úspěchy v celostátním finále Astronomické olympiády 2016

Samuel Elich z primy na prvním místě v celostátním finále Astronomické olympiády a další úspěchy našich studentů! Velmi gratulujeme!

V pátek 20. 5. 2016 se v Praze uskutečnilo celostátní finále Astronomické olympiády pro společnou kategorii 6. a 7. tříd ZŠ. V konkurenci mnoha set často o rok starších řešitelů obsadil první místo náš student, Samuel Elich z primy. Samuel na své cestě za vítězstvím zdolal nástrahy teoretických, početních, pozorovacích i dalších praktických úloh.
Neméně významný je úspěch hned dvou studentů vyššího gymnázia – Jáchyma Baláže (R6.A) a Sáry Elichové (R5.A) – sestry výše zmíněného vítěze. Oba studenti bojovali ve finále Astronomické olympiády v Opavě, které bylo uspořádáno pro kategorii 1. a 2. ročníků SŠ v pátek 13. 5. 2016 a soutěž byla třináctkami doslova protkaná – soutěžilo 13 finalistů ve 13. ročníku olympiády, navíc na Bezručově náměstí 13. Přesto vše proběhlo hladce a naši studenti obsadili krásné 6. (Jáchym) a 9. (Sára) místo. I jim proto patří velký dík a gratulace.
samuel sara