First Lego League 2016 – Animal Allies

Pražského regionálního kola soutěže First Lego League, které se konalo v sobotu 3. prosince 2016, se poprvé zúčastnil také náš tým „jElita z Keplera“.

Letošní téma  soutěže pro plnění zadaných misí v „robot game“ a pro výzkumný úkol bylo „Animal Allies“ – spolupráce či soužití lidí a zvířat. Tato soutěž není pouze o stavbě a programování robota, ale právě také o výzkumném úkolu a jeho prezentaci s důrazem na týmovou spolupráci.

V Praze zvítězil, stejně jako loni, tým DDM Praha 4 – „Hobby robot“, kde je mezi členy týmu Matěj Dvořák z kvarty. „jElita z Keplera“ ve složení Šimon Andrš, Matyáš Bedřich, Emma Ripplová, Vojtěch Slačálek, Honza Suk a Metoděj Žežula ze sekundy obsadila 9. místo ze 13 týmů v pražském regionálním kole.

Na přípravě se podíleli též Ekaterina Danilina ze sekundy a Matěj Čapka z primy, kteří se nakonec nemohli turnaje v regionálním kole zúčastnit.

Kromě trofeje, medailí a pytle lega soutěž studentům dala především spoustu zkušeností nejen v robotice, ale do života vůbec.

Studentům děkuji za jejich nadšení a nasazení při přípravě na soutěž a příkladnou reprezentaci školy!