First Lego League 2016/2017 – Animal Allies – konkurz

Máš chuť řešit problémy a udělat něco dobrého pro své okolí? V této soutěži nejde jen o roboty – „robot game“ a „design robota“ jsou jen dvě části ze čtyř. Stejně důležitá tu je schopnost spolupráce, kreativita, spolehlivost, dobré nápady pro přípravu, realizaci a prezentaci výzkumného projektu, který bude odrážet zadání a ústřední téma FLL – pro rok 2016/2017 Animal Allies.

Do týmu pro národní kolo hledáme 10 členů, studentek a studentů ve věku do 16 let (do 30. 8. 2016 neoslaví 17. narozeniny). Pro přihlášení prosím vyplňte do 15. března 2016 krátký formulář, kde uvedete jméno, třídu a stručný motivační text s důrazem na to, která část úloh by pro vás byla nejzajímavější a čím nejlépe můžete být týmu užiteční.
Téma ročníku 2015/2016 byl „Tresh Track“ a pro ilustraci a o mezinárodním úspěchu sušického týmu např. zde: http://isusice.eu/index.php/susice/102-zpravy/9644-susicaci-si-pripsali-mezinarodni-body
Ilustrační obrázek FLL 2015 Trash TrackV týmu své místo kromě konstruktérů a programátorů najdou také další „specialisté“ a proto se neváhejte přihlásit, i když vás programování, hraní s legem nebo vůbec celá informatika třeba tak úplně nebaví ;-).
Konkrétní zadání k tématu bude zveřejněno začátkem září a na zpracování úloh, přípravu na národní kolo, pak bude osm týdnů. Národní kola se budou konat v listopadu 2016.

„Soutěž FLL je určena pro max. desetičlenné týmy dětí ve věku od 10 do 16 let a má čtyři soutěžní disciplíny:

  1. Robotgame je hra robotů, ve které má dětmi postavený lego robot 150 sekund na to, aby splnil co největší počet úkolů na hracím stole. Úkoly (mise), které robot plní, jsou 
  2. V Prezentaci výzkumného úkolu musí děti odborné porotě předvést pětiminutovou kreativní prezentaci výsledků svého výzkumu na zadané téma, které je každý rok jiné.
  3. Během Designu robota děti vysvětlují porotcům, jak postavili a naprogramovaly svého robota.
  4. V průběhu disciplíny Týmová práce odborníci hodnotí úroveň spolupráce a komunikace v týmu.

Vítězem soutěže se stává tým s nejvyšším součtem bodů ze všech čtyř disciplín.     

Soutěž  FIRST LEGO League má každý rok své téma, které prolíná všemi jejími soutěžními disciplínami. Pro ilustraci, ročník 2012 nesl název „Senior Solutions“ a byl zaměřen na pomoc seniorům, usnadnění a zpříjemnění života starších lidí. Úkolem dětí je vytvořit něco nového, navrhnout řešení zvoleného problému.“

Zdroj: http://www.firstlegoleague.cz/o-fll/v-cem-se-soutezi

Oficiální stránky soutěže: http://www.firstlegoleague.org/