Jazykový kurz 2018 – Drážďany

Posíláme pozdravy z Drážďan, kde jsme byli 5 dní na jazykovém kurzu! Společně s fotkami posíláme i krátké shrnutí nejdůležitějších věcí, které jsme dané dny dělali.

Sobota 24.3.2018
Po více než dvou hodinách cesty vlakem jsme přijeli do Drážďan. Neváhali jsme a ihned jsme vyrazili na prohlídku Altstadtu. Krom jednotlivých pamětihodností, ke kterým měli naši spolužáci krátké referáty, jsme vylezli na kopuli Frauenkirche a kochali se pohledem z výšky na Drážďany.

Neděle 25.3.2018
Dopoledne jsme měli první tři hodiny němčiny, které probíhali především formou dialogů, poslechů a překladů populárních písniček či různých her. Odpoledne jsme společně navštívili Zwinger, kde byla k vidění Galerie starých mistrů, sbírka porcelánu a Matematicko-fyzikální salon. V pozdějším odpoledni (či jiné volné odpoledne) bylo možné po skupinách navštívit pasáž Kunsthofpassage v Neustadtu.

Pondělí 26.3.2018
Po dopolední výuce jsme vyrazili do panoramatu Drážďan 1945. Zde jsme se seznámili s historií Drážďan a Německých zemí a spatřili obrovské panorama Drážďan z roku 1945.

Úterý 27.3.2018
Po posledních třech hodinách němčiny na tomto kurzu nás čekala prohlídka Německého muzea hygieny, které i přes svůj název bylo zaměřeno především na lidské tělo. V něm bylo k vidění mnoho zajímavých a naučných exponátů. Tématicky od porodu, přes stravování až po krásu a zdraví.

Středa 28.3.2018
Před odjezdem do Prahy jsme se naposled prošli po Drážďanech a zavítali do Drážďanského hradu, kde byla k vidění různá brnění, zbraně, sochy a všemožná bižuterie.

Josef Polášek, 2.B

Studentská videa

 

další…