Každoroční setkání mladých lidí v Dachau

International Youth Meeting in Dachau – jedná se o setkání mladých lidí z celého světa, které má za dvojí účel: jednak vytvořit komunitu mladých lidí, kteří jsou otevření mírové spolupráci mezi národy, jednak je seznámit s historií holokaustu.

Celé setkání trvá dva týdny na přelomu července a srpna a díky mnohým sponzorům je cena velice přijatelná. Účastníci během setkání navštíví bývalý koncentrační tábor, setkají se s pamětníky holokaustu, zúčastní se mnohých workshopů a dalších velice zajímavých aktivit a her, ale také třeba vyjedou na celodenní prohlídky Mnichova a dalších historických měst. Rozhodně se tedy nejedná o “nudnou letní školu holokaustu”, naopak je to jedinečná možnost, jak poznat mladé lidi z celého světa!
Ze zkušeností našeho absolventa:
Jde o úžasný a velmi obohacující zážitek, který by myslím mohl být zajímavý pro mnoho studentů našeho gymnázia. V místě ubytování také skvěle vaří! Já sám jsem se setkání zúčastnil v létě mezi septimou a oktávou a mohu říci, že mi toto setkání mimo jiné pomohlo i pro následné přihlášky na studium v zahraničí, ale hlavně jsem si z něl odnesl nezapomenutelné zážitky a mnoho nových přátelství s lidmi z celého světa.
Kryštof Selucký
Veškeré informace jsou dostupné přímo na webových stránkách IYM: https://www.jugendbegegnung-dachau.de/en/welcome (včetně letáčku: https://www.jugendbegegnung-dachau.de/wp-content/uploads/2018/03/2018_plakat_en.pdf).
V případě jakýchkoli dotazů se studenti mohou obrátit přímo na mě přes e-mail (krystof.selucky@gmail.com) či na facebooku (Kryštof Selucký).