KeplerEP V.

Minulý týden (21. až 24.11.2018) se uskutečnil pátý ročník KeplerEPu, Modelu Evropského Parlamentu, který si již tradičně organizují studenti napříč ročníky vyššiho gymnázia. Ceremonie byla ale netradičně zahájena v prostorách Senátu PČR, za podpory senátora Jiřího Růžičky. Po pronesení úvodního slova panem senátorem Václavem Chaloupkem z Výboru pro Vzdělávání, kulturu, lidská práva a petice, který akci zastřešil, zde promluvila například také tisková mluvčí Evropské komise Magdalena Frouzová. Takto jsme uvedli několik dnů debat, kdy studenti z GJK spolu s desítkou studentů z celé ČR v jednom z pěti výborů sepisovali rezoluce, které ostatně najdete v příloze. Statečnost, odhodlání a kuráž delegátů KeplerEPu byla ještě více umocněna poslední den, kdy si své rezoluce obhajovali na Závěrečném plenárním zasedání, již tradičně, v Aule GJK.

Pátý ročník KeplerEPu přinesl spoustu nového z hlediska organizačního (sponzorství Redbull, prostory na FSV UK, …) a mimo to zasvětil nováčky do fungování Evropského parlamentu. Věříme, že reprezentantům ČR, kteří budou nominováni presidiem letošní konference, se na mezinárodních kolech Model European Parliament velmi zadaří.
Pro zajímavost přikládáme postřehy delegáta Gora Vartazaryana, reportáž z TV Nova a fotografickou dokumentaci Šimona Roubala (4.C) a Tondy Švarce (R6.A). Pro více informací navštivte naši FB stránku.

Za celý tým KeplerEPu chci poděkovat za nesmírnou podporu vedení naší školy, které se nám v tomto projektu dostává.

Adriana
Prezidentka zasedání KeplerEP V.

Download (Reportáž-MEP.pdf, PDF)

Download (KeplerEP-2018-Resolution-Booklet.pdf, PDF)