Krátká vzpomínka na chemickou show Dne otevřených dveří (22. 11. 2022 a 17. 1. 2023)

Na dnech otevřených dveří Gymnázia Jana Keplera mají návštěvníci z řad zájemců o studium na naší škole možnost prohlédnout si prostory školy a poznat učitele i žáky.

Kromě prohlídky učeben, tělocvičen a jiných zajímavých zákoutí gymnázia se návštěvníkům naskytla tradičně příležitost nahlédnout do školní chemické laboratoře.

Tam byla pro návštěvníky opět připravena legendární, unikátní show plná pozoruhodných experimentů, se kterými se běžně nesetkáváme. A opět se jednalo o naprosto jedinečnou podívanou. Efektivita pokusů rostla s každou minutou show, a to od jednoduchého měnění barev, přes barevné plameny, až po výbuchy různých velikostí. Celá show byla samozřejmě plně pod kontrolou jejího autora, scénáristy a režiséra v jedné osobě, pana profesora chemie Vladimíra Šmahaje, takže se nikomu nemohlo nic stát.

Nejlepší částí celé show bylo zapojení publika do řady pokusů a někteří si dokonce odnesli něco málo domů. Letos se oba termíny dne otevřených dveří těšily obrovskému zájmu návštěvníků o chemickou show.

Pokud se chcete podívat na některé zajímavé momenty z chemické show, prohlédněte si foto nebo koukněte na video zachycující některé okamžiky této akce. 

Eleanor Tůmová, 1. B