MUNICIPALITA III

Po minulé simulaci zastupitelstva, kde jsme si odhlasovali její pokračování, následovaly 2-3 týdny zařizování. Z termínů nabídnutých kanceláří starosty (starosta nám na minulé simulaci slíbil zasedací místnost zdarma) jsme si po konzultaci s ostatními účastníky vybrali datum 21.2.2018.

Bohužel mi spousta účastníků psala, že se z různých důvodů nemohou ten den dostavit. Například z bývalého klubu 1.B od nás ze školy zbyl jediný člověk. Naštěstí se mi podařilo naverbovat dalších 16 lidí z prvních ročníků (z toho většina z 1.C).

Nakonec se nás ve středu 21.2.2018 sešlo 37 a to ze čtyř různých škol (GJK, GNA, GA, ANOA). Zvolili jsme si nového místostarostu, naučili se s technikou a vrhli se do návrhů, rozprav a hlasování.

Celé zasedání opět vedl František Novák jakožto minule zvolený starosta. Nováčci z prváku se rychle rozkoukali a začleňovali se do rozprav s konstruktivními poznámkami a otázkami. Návrhy se týkaly například Blanky, Šárky a Ladronky. Znovu jsme o něco víc poznali své vrstevníky z ostatních škol a věřím, že jsme si zasedání všichni užili a obohatilo nás.

V závěru bych už jen ráda poděkovala MOBu za to, že jsem mohla poznat tolik mladých lidí, kterým není jedno, co se kolem nich děje. To mi dalo asi nejvíc.

Jana Beinová, septima