Nepřestáváme soutěžit!

Na konci dubna proběhla globální týmová on-line soutěž v matematice Purple Comet! Math Meet. V jednotlivých soutěžních kategoriích – druhý stupeň základních škol, střední školy – se z naší školy zúčastnilo po čtyřech týmech. V republice se účastnilo 26, respektive 30 týmů a celosvětově 305, respektive 665 týmů. Letos se naši účastníci pochopitelně k řešení nesešli ve škole, ale vedle zadávání odpovědí i týmová komunikace probíhala on-line (samozřejmě kromě sourozenců).

Velmi nás těší, že v těchto podmínkách získaly naše týmy na základní škole v rámci republiky slušné osmé a desáté místo navzdory obsazení studenty z nižších ročníků (osmý byl tým Purple Keplers složený z tercie a primy, desátý tým Mamaja ze sekundy). Ve světovém žebříčku se pak umístili v první stovce.

Ještě větším potěšením jsou pak výsledky v kategorii středních škol, kde tým Lost Eclipse v rámci republiky zvítězil a ve světovém srovnání se umístil na 14. místě a získal čestné uznání. V republikovém žebříčku je navíc těsně následován týmem Purpurová Kometa Brno na druhém místě a s drobným odstupem týmem Scarlet Asteroid na čtvrtém místě, tyto týmy jsou i ve světové první stovce.

Gratulujeme všem úspěšným soutěžícím a těšíme se na další ročníky soutěže Purple Comet! Math Meet.